"11 września 1994 roku w Wiewiórce odbyło się pierwsze założycielskie spotkanie ludzi z których inicjatywy powstał: Ludowy Związek Sportowy, przekształcony niebawem w Ludowy Klub Sportowy "Wiewiórka".

Białogłowicz Paweł, Brzeski Grzegorz, Chudy Andrzej, Chudy Piotr, Ciołek Artur, Czajka Tomasz, Czerwiec Jerzy, Czerwiec Mirosław, Duszlak Witold, Duś Marian, Gawle Jan, Jachym Robert, Kania Grzegorz, Kania Marcin, Kania Mariusz, Kania Piotr, Kania Robert, Kania Stanisław, Kot Krzysztof, Marć Tomasz, Mikrut Tomasz, Ruda Krzysztof, Ryba Czesław, Zioło Bogdan, Zioło Wiesław.

Wiceprezes: Brzeski Grzegorz
Skarbnik: Kania Mariusz
Sekretarz: Zioło Bogdan, który póżniej został zastąpiony przez Białogłowicza Pawła
Kronikarz: Chudy Andrzej

Aby mógł funkcjonować klub sportowy potrzebne były obiekty, których w Wiewiórce nie było. Członkowie własnymi siłami i przy pomocy rady sołeckiej (która to po części finansowała) wyrównali plac pod stadion, pracując społecznie i używając własnego sprzętu przy zasypywaniu tzw "starej rzeki", przesówaniu ogrodzenia OSP, a także wielu innych pracach.W maju 1995 roku zasiano trawę i pierwszy etap prac został zakończony.

Trawa na stadionie rosła powoli, a sezon piłkarski 1995/96 zbliżał sie szybko. Jasne było, że jesienią nie będzie można na niej trenować, więc całą pierwszą rundę zespół grał na boiskach rywali, uzyskując mniej niż słabe wyniki:

1. Chemal Brzeźnica - Wiewiórka 3:0
2. Dulcza Wielka : Wiewiórka 3:1 (Białogłowicz Paweł)
3. Głowaczowa : Wiewiórka 2:0
4. Grabiny : Wiewiórka 6:0
5. Januszkowice : Wiewiórka 6:0
6. Jaźwiny : Wiewiórka 5:4 (Madura Marian - 2, Kania Grzegorz, Duś Marian)
7. Rzemieślnik Pilzno : Wiewiórka 4:0
8. Pień : Wiewiórka 7:0
9. Podgrodzie : Wiewiórka 7:4 (Madura Marian - 2, Duś Marian, Białogłowicz Paweł)
11. Straszęcin : Wiewiórka 3:0
12. Bobrowa : Wiewiórka 2:2 (Duś Marian, Madura Marian)

Po I rundzie sezonu 1995/96 z dorobkiem dwóch punktów LKS Wiewiórka zajmował ostatnie - trzynaste miejsce. Zespól zgłosił swój akces do rozgrywek o puchar Polski. Debiut w pucharze nie wypadł okazale, gdyż przegraliśmy pierwszy mecz z Podkarpaciem Pustynia.

Podkarpacie Pustynia : Wiewiórka 16:2 ( Kot Krzysztof, Kania Grzegorz)

Krakowskie "Tempo" podając ten wynik opatrzyło go krótkim, ale dosadnym komentarzem: "Bramka co pięć minut".

Zespół nie zrażony niepowodzeniami po przerwie zimowej rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej, w czym pomagał pracujący od lutego do kwietnia trener Stanisław Wałęga.
Rozgrywki miały się rozpocząć w połowie marca, lecz ze względu na obfite opady śniegu musiano przełożyć niektóre mecze. Boisko mimo przeprowadzonej akcji odśnieżania bardziej nadawało sie do do gry w hokeja niż w piłkę nożną. Rozgrywki, w końcu jednak wystartowały, a zespół zdobył wiosną 11 punktów, co w porównaniu z rundą jesienną jest znacznym postępem.

W fazie spotkań rewanżowych wyniki przedstawiłały się następująco:
1. Wiewiórka : Głowaczowa 1:5 (1:3)
2. Wiewiórka : Januszkowice 2:0 (0:0) (Marcin Pietruszka)
3. Wiewiórka : Jaźwiny 1:1 (0:0) (Pietruszka Marcin)
4. Wiewiórka : Dulcza Wielka 2:2 (0:0)
5. Wiewiórka : Rzemieślnik Pilzno 1:4 (1:1)
6. Wiewiórka : Podgrodzie 2:3 (1:0) (Mikrut Tomasz, Pietruszka Marcin)
7. Wiewiórka : Jastrząbka Stara 1:2 (1:1)
8. Wiewiórka : Straszęcin 3:2 (1:0) (Pietruszka Marcin)
9. Wiewiórka : Chemal Brzeźnica 0:4 (0:1)
10. Wiewiórka : Pień 1:2 (1:1) (Pietruszka Marcin)
11. Wiewiórka - Bobrowa 0:1 (0:0)

Pomimo nieco lepszej postawy niż jesienią sezon piłkarski 1995/96 w klasie B okręgu dębickiego zespół zakończył na ostatnim dwunastym miejscu, mając na swym koncie: dwa zwycięstwa(1 walkower), cztery remisy i siedemnaście porażek tracąc 72 bramki (nie liczac pucharu polski) i strzelając ich 26.